Speed-Styling iškovojo auksą World wrap masters Europe 2015

Speed-Styling direktorius Rytis kelis metus iš eilės skina laurus automobilių apklijavimo – wrapping‘o čempionatuose. Kasmetinėje grandiozinėje parodoje FESPA Koln‘e (Vokietija) vyko WORLD WRAP MASTERS EUROPE 2015.
Šiais metais WORLD WRAP MASTERS EUROPE 2015 čempionatas buvo ypatingas tuo, kad jame galėjo dalyvauti tik tie dalyviai, kurie jau yra laimėję prizines vietas FESPA organizuojamuose čempionatuose. Dalyviai – automobilių apklijavimo profesionalai, susirinko iš viso pasaulio: Afrikos, Rusijos, Vokietijos, Italijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Danijos ir kitų šalių.

Rytis Speed-Styling: Konkurentai buvo labai stiprūs, jų pasiekimai wrapping‘o srityje stulbinantys, smagu, kad turėjau galimybę užmegzti pažintis su mano mylimos srities atstovais, pasidalinti wrapping‘o subtilybėmis, pasidžiaugti nuveiktais darbais. Savaitę praleidome kartu, tad labai susibendravome. Įprasta manyti, kad konkuruojant draugystės negali būti, tačiau mes tapome tikrais bičiuliais.

Speed-Styling 2014 tapo Europos vicečempionu European wrap star, todėl dalyvavimas World wrap masters Europe 2015 buvo tikras iššūkis. Tikslas buvo apginti vicečempiono titulą, siekiamybė World wrap masters Europe 2015 auksas.

Čempionatas vyko 3 dienas, kiekvieną dieną reikėjo įveikti 2 raundus:

  • speed/styling iškovojo auksą word wrap masters Europe 20151 DIENA. 1 raundas: per 30 min. apklijuoti automobilio dureles ir priekinį sparną; 2 raundas: per 30 min. apklijuoti kitą automobilio šoną t.y. dureles ir galinį sparną.
  • 2 DIENA. 1 raundas: per 45 min. apklijuoti visą automobilio šoną; 2 raundas: per 45 min. sugalvoti dizainą ir apklijuoti Eva Solo virdulį.
  • 3 DIENA. 1 raundas: per 1 val. apklijuoti visą automobilio šoną ir buferius; 2 raundas per 1 val. sugalvoti dizainą raketai ir ją apklijuoti.

Ant automobilio reikėjo užklijuoti fotopaveikslą, komisija liniuote išmatuodavo kiekvieno elemento vietą, vertino tikslumą. Buvo pasirinkta įdomi taktika, pavyzdinio automobilio abu šonai apklijuoti kiek kitaip, t.y. ant vieno šono fotopaveikslas pasviręs į dešinę, ant kito šono į kairę, todėl reikėjo labai kruopščiai išmatuoti abi puses. Kitas labai svarbus vertinimo kriterijus susidariusios pūslės ir raukšlės.

Rytis Speed-Styling: laikas skirtas įvykdyti užduotį buvo labai trumpas, kiekviename raunde buvo duodama po extra detalę, t.y. įvykdžius užduotį, jei lieka laiko galima klijuoti veidrodėlį ar kitą automobilio detalę, ne visuose raunduose dėl laiko stokos pradėjau klijuoti extra detalę, tuo tarpu atsirado dalyvių, kurie pradėjo ją klijuoti. Pasibaigus raundui, laukiant vertinimo nerimaudavau dėl to, kad kažkas pradėjo klijuoti extra detalę, o aš ne. Tačiau visuose raunduose surinkau daugiausia taškų, nes apklijavimo kokybė buvo pati geriausia. Kitų dalyvių darbai nebuvo tobuli dėl pūslių ir susidariusių raukšlių. Niekas neprasprūdo pro teisėjų akis, nes jie buvo pasikaustę įvairia kompiuterine įranga, kurios pagalba galėjo pastebėti net mažiausią, plika akimi nematomą, klaidelę.

Taip pat buvo vertinamas apklijuojamo daikto valymo kruopštumas, bei tvarka ir švara darbo vietoje. Kritinė klaida automobilio įpjovimas, už kurią dalyvis diskvalifikuojamas, World wrap masters Europe pirmame rande vieno dalyvio pasirodymas buvo baigtas dėl nesėkmės įpjovus automobilį.
Unikalios užduotys. World wrap masters Europe 2015 organizatoriai iš tiesų išradingi, norėdami patikrinti apklijuotojų išradingumą ir sugebėjimą apklijuoti itin sudėtingas detales pateikė staigmeną: virdulio ir raketos apklijavimą dizainu.

Rytis speed-styling word wrap masters 2015Speed-Styling: Sužinojus, kad netrukus teks sugalvoti dizainą ir apklijuoti virdulį nustebau, supratau, kad tai sunki užduotis, tačiau labai smagi ir neįprasta. Juk unikalios užduotys padeda patikrinti apklijuotojų kompetenciją. Lankytojai stebėję renginį klausinėjo, kodėl automobilio apklijavimui skiriama 30-45 min., o virduliui visa valanda. Tiems, kurie nesupranta wrapping‘o subtilybių, tikrai gali pasirodyti keista, nes virdulys atrodo niekutis palyginus su automobiliu, tačiau tokių daiktų klijavimas reikalauja dar didesnio kruopštumo, juolab, kad ne visiems pavyko apklijuoti visą virdulį, todėl kad jis apvalus.

Finalinis pasirodymas, raketos apklijavimas, lėmė pergalę World wrap masters Europe 2015. Pagrindinė užduotis sugalvoti dizainą ir apklijuoti per 1 val.

Rytis Speed-Styling: Aš vėlavau į finalą ir laimėjau. Paskutinė diena buvo sunkiausia ne tik dėl sunkėjančių užduočių, bet ir dėl labai įtempto ritmo, keliesi 8 val. iš parodos išeini 20 val., 12 valandų jaudulio, intensyvaus darbo ir nė vienos laisvos minutės. Nuo finalininkų rezultato paskelbimo iki finalinio raudo pradžios 10 min. pertrauka, visą dieną buvau be maisto, todėl norėjau ką nors užkąsti, jaučiau, kad energija senka, Koln messe parodų rūmai milžiniški, taigi kol nubėgau nusipirkti maisto ir greituoju būdu pavalgyti, praėjo daugiau laiko negu 10 min. Parbėgus pamačiau plušančius konkurentus, į mane teisėjai žiūrėjo, nesuprasdami kas vyksta. Mano idėja buvo iš raketos padaryti ryklį, kai užklijavau vieną raketos šoną mėlyna plėvele, teisėjai galvojo, kad iš streso nežinau ką darau, tiesiog pasiėmiau pirmą pasitaikiusią plėvelę po ranka ir klijavau, tačiau supratę, kad klijuosiu ryklį buvo nustebinti, dar nesibaigus finalui priėjo prie draugės Brigitos ir sakė, kad tai unikalu.

 

Visuose raunduose Rytis surinko daugiausia taškų, tačiau paskutinė užduotis – raketos klijavimas buvo lemiamas, nes sumuojant rezultatus, raketos apklijavimas lėmė 60% taškų visumos.

Teisėjas Ole Solskin Ravn: Rytis sugebėjo pažvelgti už savo smegenų dėžės. Nes visi dalyviai raketą įsivaizdavo, kaip raketą ir bandė ją papuošti, o Rytis mus tikrai nustebino, nors nuo pradžių ir taip buvo aišku, kad jis yra lyderis.

Speed-Styling iškovojo auksą automobilių apklijavimo čempionate World wrap masters Europe 2015

Skelbiant rezultatus Rytis jautėsi visiškai ramiai, tiesiog džiaugėsi turėjęs galimybę dalyvauti World wrap master Europe 2015 su geriausiais automobilių apklijuotojais iš viso pasaulio.

Rytis Speed-Styling: Kai paskelbė trečią vietą, apsidžiaugiau supratau, kad nepabloginau rezultato, lyginant su 2014 m. iškovota antra vieta. Kai buvo paskelbtas antros vietos nugalėtojas, nesuvokiau kad laimėjau auksą, tą emociją sunku nupasakoti žodžiais, tačiau ji labai maloni.

Jūs esate mano auksas, nes be Jūsų nebūčiau iškovojęs World wrap masters Europe 2015 aukso.

 1450962_647062095336876_1967167043_n 11231862_842722849154486_7673214534605710249_n

Labai noriu padėkoti už didžiulį palaikymą partneriams, kurie tikėjo manim ir paskatino mane dalyvauti čempionate. Gavęs pakvietimą į World wrap masters Europe 2015 svarsčiau ar verta važiuoti, ar pavyks sudėlioti darbus taip, kad galėčiau savaitei išvykti. Be abejo tokie renginiai yra brangūs, startinis mokestis, kelionė, viešbutis ir t.t. Į renginį vykti labai norėjau, tačiau mačiau, kad yra daugybė trukdžių. Tačiau partneriai sužinoję, kad gavau pakvietimą į renginį, mane skatino, tikėjo mano talentu.


Nuoširdi padėka UAB „Vičiūnų grupė“ prekės ženklui BRUM BRUM už rėmimą, palaikymą, domėjimąsi kaip sekasi čempionate. Ir žinoma už vitaminų prisotintą, specialiai pritaikytą aktyviems žmonėms BRUM BRUM vitaminų gėrimą.

Nuoširdi padėka naktiniam klubui NOX už rėmimą, tikėjimą mano talentu, paskatinimą, moralinį palaikymą, domėjimąsi čempionato eiga, bei už nepamirštamą dovaną – sveikinimo vakarėlį į Lietuvą parvežus auksą.

 

nox brum brum speed:styling

Speed-Styling iškovojo auksą automobilių apklijavimo čempionate World wrap masters Europe 2015

Brigita Bukauskaitė

Comments are closed.